Reha Clinic - Zdjęcie karty z napisem Sztafeta Floriana do artykułu w dziale aktualności

Sztafeta Floriana - Biegnijmy razem!

Idea stworzona przez młodych ludzi, których celem jest niesienie pomocy innym. Zespół Reha Clinic wystartował w sztafecie dokładnie w takim samym celu - pomagać i nieść pomoc innym. Nie przywiązujemy uwagi do ideologii, religii czy osób, które promują tą akcję, my chcemy tylko pomóc.

Jak działa Sztafeta Floriana?

W realizacji idei pomaga nam karta, która podobnie jak pałeczka w sztafecie przekazywana jest osobie, której wcześniej pomogłeś. Osoba ta loguje się na stronie sztafety, wpisuje podziękowania za otrzymaną pomoc i przekazuje dobro dalej. W ten sposób możesz monitorować, gdzie twoja karta się znajduje i ile osób otrzymało pomoc.

Kto już pomaga?

W pierwszej edycji zostało wyprodukowanych 5000 kart. Znaczna część już krąży po Polsce, Europie i Świecie. Akcję tą wspierają osoby publiczne, duchowne, politycy ale i zwykli ludzie na wszystkich kontynentach.

Jak pomaga Reha Clinic?

Pomogliśmy już kilku pacjentom, których wsparliśmy w terapii. Obecnie realizujemy projekt darmowej akcji edukacyjnej na temat wad postawy u przedszkolaków. Nasz zespół odwiedza poznańskie przedszkola, bada, edukuje i leczy dzieciaki, które potrzebują wsparcia terapeutów. Nasza klinika znajduje się na poznańskich Podolanach, w tej okolicy jest kilka przedszkoli i mamy nadzieję, że uda nam się odwiedzić wszystkie. Mamy jeszcze wiele do zrobienia.

Co zrobić aby dostać kartę?

Wystarczy przyjść do Reha Clinic na ulicę Janiny Omańkowskiej 46 i dostać ją od nas. Będziesz pierwszą osobą, która rozpocznie ten bieg. Zaloguj swoją kartę, pomóż komuś i przekaż dalej.

Co od nas?

Po prostu „warto pomagać!”