Mgr Filip Olejnik z Reha Clinic powołany do Reprezentacji Polski Futbolu Amerykańskiego.

Kilka dni temu doszło do podpisania umowy pomiędzy Stowarzyszeniem Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego a mgr Filipem Olejnikiem z Reha Clinic, na mocy, której będzie on świadczył usługi fizjoterapeutyczne dla Kadry Polski. Celem jest optymalne przygotowanie zawodników do udziału w treningach i meczach Reprezentacji. Jest to już drugi z trzech etapów przygotowań do The World Games, które w 2017 roku będą rozgrywane we Wrocławiu.

The World Games Wrocław 2017

The World Games Wrocław 2017, Światowe Igrzyska Sportowe to impreza, której celem jest promowanie sportów nieolimpijskich. Jest to druga co do wielkości impreza sportowa na świecie zaraz po letnich IO. Wrocław spodziewa się ok 4000 zawodników i zawodniczek. Będzie można poznać tam sporty drużynowe takie jak futbol amerykański, piłka ręczna plażowa, korfball ale i indywidualne jak squash, trójbój siłowy czy żużel. Cała impreza to ponad 40 dyscyplin sportowych rozgrywanych na lądzie, w wodzie i powietrzu.

Futbol Amerykański w Polsce?

Futbol Amrykański to dyscyplina bardzo prężnie rozwijająca się w Europie i Polsce. Na dzień dzisiejszy w naszym kraju jest 6 klas rozrywkowych. Najsilniejszą jest TOPLIGA, w której występuje 7 zespołów: Husaria Szczecin, Lowlanders Białystok, Seahawks Gdynia, Warsaw Sharks, Panthers Wrocław, Warsaw Eagles oraz Kozły Poznań (rok 2016). To właśnie z Kozłami zaczął swoją przygodę Filip Olejnik oraz Reha Clinic, która do dnia dzisiejszego wspiera poznańskich zawodników. Kontuzje i urazy mechaniczne to bardzo duży problem amatorskiej drużyny, dlatego doświadczenie i praca z takimi zawodnikami przyniosły wyróżnienie w postaci powołania do kadry.

Sezon przygotowawczy futbolistów?

W tym roku przygotowania zaczną się obozem w Cetniewie w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w dniach 1-8.08. Następnie czekają dwa zgrupowania sparingowe w Szczyrku oraz na Słowacji. Sparingpartnerem będzie prawdopodobnie kadra Węgier oraz Słowacji. Podczas tego okresu z prawie 70 osobowej kadry zawodniczej zostanie wyłoniony zespół, który będzie reprezentował nasz kraj na TWG Wrocław 2017!

Fizjoterapeuci w kadrze?

To 4 osobowa grupa doświadczonych zawodowców, która już od wielu lat w swoich miastach współpracuje z lokalnymi drużynami futbolowymi. Taką współpracą może pochwalić się Wrocław, Warszawa i właśnie Poznań. Cieszy fakt, że zdrowie i kondycję zawodników buduje się o wykwalifikowanych fizjoterapeutów a nie tylko lekarzy.