Mistrzostwa Świata STIHL Timbersports 2015

13-14 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Poznaniu, odbędą się Mistrzostwa Świata Stihl Timbersports Series. Jest to bardzo widowiskowa impreza, której celem jest rywalizacja najlepszych drwali o tytuł Mistrza Świata. W 2012 roku Lillehammer, 2013 Stuttgart, 2014 Innsbruck, w tym roku Poznań, w którym weźmie udział ponad 100 zawodników. Reha Clinic będzie się nimi opiekował.

Najlepsze Kadry jadą na MŚ

Do Poznania zawitają najlepsze drużyny między innymi z Nowej Zelandii, Czech, Kanady, USA i Polski, aby wszyscy zawodnicy byli odpowiednio przygotowani, nad ich formą będzie czuwała kadra Reha Clinic. Dodatkowo będziemy opiekać się Kadrą Polski, którą już raz gościliśmy w naszej klinice.

Wymagający sport dla twardych ludzi

Zawodnicy zmagają się w kilku konkurencjach, należą do nich rąbanie drewna siekierą, cięcia pilarką łańcuchową oraz piłą ręczną. Najbardziej widowiskową konkurencją jest sztafeta z udziałem 4 zawodników. Każdy start wymaga od nich olbrzymiego nakładu sił, precyzji i koncentracji, naszym zadaniem będzie odpowiednio ich przygotować do startu.

Dobre przygotowanie, wróży sukces

Po pierwszym naszym spotkaniu z Kadrą, przedstawiliśmy kilka wartościowych wskazówek odnośnie przygotowań. Były to informacje jak zadbać o najlepszą kondycję mięśniową, jakie ćwiczenia wykonywać przed i po starcie. Mamy nadzieję, że informacje i praktyka przekują się w sukces na MŚ.

Co od nas?

Jesteśmy bardzo dumni, że nasze umiejętności zostały docenione i będą mogły zostać wykorzystane na MŚ. Jesteśmy dumni, że nasza Kadra będzie walczyć z najlepszymi ekipami świata właśnie w Poznaniu. Jesteśmy pewni, że razem osiągniemy sukces. Zapraszamy na MTP.