Kancho Nobuaki Kanazawa w Reha Clinic

Kim jest Nobuaki Kanazawa? To Mistrz Świata SKIF 2000, Mistrz Japonii SKIF, sześciokrotny Mistrz organizacji JKF, posiadacz 7 Dan karate Shotokan, syn legendarnego Hirokazu Kanazawy założyciela Shotokan Karate International Federation. Przyjechał do Poznania na zaproszenie Poznańskiego Stowarzyszenia Karate Shotokan aby przeprowadzić z polskimi adeptami karate kilka treningów.

Cel wizyty w Reha Clinic

Bardzo dynamiczny tryb pracy, podróże do odległych zakątków globu, bardzo dużo treningów, pokazów i zawodów powoduje przemęczenie, mikro urazy i kontuzje. Terapia u fizjoterapeuty może przynieść zdecydowaną ulgę i przywrócić komfort dnia codziennego. Taki też był cel wizyty Kancho Nobuaki Kanazawy w Reha Clinic na poznańskich Podolanach.

Co znaczy Sensei, Kancho, SKIF?

  • Sensei to mistrz-nauczyciel, tak właśnie zwracają się wszyscy uczniowie do swojego trenera.
  • Kancho to tytuł nadany przez członków SKIF, który daje mu funkcję najwyższej osobistości tej organizacji.
  • SKIF to Shotokan Karate International Federation czyli Międzynarodowa Federacja Karate Shotokan, która skupia w swoich strukturach ponad 3.000.000 adeptów karate.

Jakie wrażenia ze spotkania?

Bardzo pozytywne i pouczające. Spokój, opanowanie i pewność siebie to cechy, które na pierwszy rzut oka dominują u Japończyka. Oglądając materiał filmowy można odnieść wrażenie, że to dwie inne osoby. Na macie jest to wulkan energii. Miło nam było spotkać się z tak zasłużoną osobą w świecie karate.

Co od nas?

Okres listopadowy w Poznaniu, to przede wszystkim rogale świętomarcińskie, właśnie takim pysznym prezentem obdarowaliśmy naszego gościa.