Dzień Kobiet w Reha Clinic

Dla kogo skierowana jest akcja „Dbamy o stopy”?

Akcja skierowana jest dla dzieci w wieku 5-6 lat, które uczęszczają do poznańskich przedszkoli.

Jaki jest cel programu?

Głównym celem są badania przesiewowe, które mają wykryć ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu stóp. Należą do nich: płaskostopie, stopa szpotawa, koślawa. Celem programu jest również edukacja dzieci i rodziców jak prawidłowo dbać o stopy, czego unikać i na co zwracać uwagę w trakcie rozwoju dzieci.

Dlaczego program skierowany jest do 5-6 latków ?

Okres 5-6 lat to dobry moment na aktywną korektę i naukę autoterapii oraz eliminację złych nawyków ruchowych. Dzieci młodsze mają jeszcze czas, aby w naturalny sposób rozwijać swoje ciało. 

Ile trwa akcja?

Akcja przeprowadzana jest w ciągu jednego dnia i trwa ok 2h

Co dokładnie odbędzie się w ramach akcji?

  • badanie stóp za pomocą podoskopu
  • edukacja dzieci poprzez: gry i zabawy ruchowe angażujące mięśnie stóp
  • tworzenia unikalnego odbicia stóp na kartce papieru
  • edukacja rodziców i opiekunów

Co to jest podoskop?

Podoskop to specjalistyczny sprzęt diagnostyczny umożliwiający ocenę kształtu i sposobu obciążania stóp metodą odbicia lustrzanego. Badanie podoskopem oraz sprawne oko terapeuty pozwala wykryć nieprawidłowości oraz dostarcza podstawowych informacji niezbędnych w trakcie diagnozowania i leczenia schorzeń stóp i wad postawy.

Jaki jest koszt udziału w programie?

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny i niezobowiązujący. Dodatkowo każde dziecko, które weźmie udział w naszej akcji otrzyma zaproszenie na bezpłatną wizytę w Reha Clinic gdzie zostanie dokładniej przebadane pod kątem wad postawy.

Jak można zgłosić się do programu?

Wystarczy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy lub skontaktować się z nami i zgłosić przedszkole, do którego uczęszcza Twoje dziecko. Im więcej zgłoszeń tym większa szansa, że to właśnie do Twojego przedszkola przyjedziemy i przeprowadzimy akcję: „Dbamy o stopy”.

Podziękowania

Dziękujemy za udział w głosowaniu. Ze wszystkich zgłoszeń wybraliśmy 9 przedszkoli z największą ilością głosów. Przypominamy, że głosowanie trwa i wszystko może się zmienić!

Do kiedy głosujemy?

Na głosy czekamy do poniedziałku 18.05.2015. Wyniki głosowania publikujemy na Facebooku. Ostatecznie skontaktujemy się z 3 przedszkolami z największą ilością zgłoszeń.

Wpisz kod z obrazka
captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Filip Olejnik

magister fizjoterapii
terapeuta manualny holistyczny